Itálie, Sicílie - Pohodový týden pod Etnou

Destinace:Itálie \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:letenka vč. let. tax a poplatků cca 8 400 Kč, 7x nocleh, 7x snídaně formou švédského stolu a večeře menu s výběrem, transfery z a na letiště, pronájem mikrobusu, místní doprava dle programu, lodní výlet na ostrov Vulcano, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje:vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
1lůžkový pokoj 3 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 240 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Sicílie je největší ostrov Itálie vzdálený pouze 140 km od Afriky. Nazývá se také ostrovem slunce a nabízí turistům z celého světa nejen výjimečně dochované památky světového významu díky své bohaté historii, ale i divokou hornatou přírodu. Byl obydlen již od antických dob, později vládu převzali Arabové, Normané, Aragonci a Bourboni. Během zájezdu navštívíme jedno z nejhezčích měst na Sicílii, Taorminu. Překvapí svým řeckořímským divadlem s úchvatným pohledem na Etnu, vyhlídkovými terasami i visutými zahradami a romantickými uličkami. Catanie po ničivém zemětřesení v 17. stol. byla obnovena do barokní podoby, ale najdeme zde i připomínky doby gotické a renesance. Mimo četné kulturní památky návštěvníky přitahuje i příroda, a to především hory, sopky a vulkanické soutěsky řek. Nejoblíbenějším cílem pěší turistiky je bezesporu Etna, nejvyšší činná evropská sopka. Budeme mít možnost nejen vystoupit do blízkosti nejvyšších kráterů, ale i seznámit se s pozůstatky některých předešlých erupcí a prohlídnout si lávové jeskyně na severním úbočí. Okouzlí vás výlet do soutěsky Alcantara vytvořené před dávnými časy ztuhlou lávou s malými kaskádami i tůňkami s chladnou vodou. Soutěska je na některých místech velmi úzká a lemovaná vysokými skalami. Vydáme se i okolo jezer do přírodního parku Nebrodi, kde se volně pasou koně. Vystoupáme na jeden z nejkrásnějších vrcholů ostrova, Rocca di Novara, přezdívaný sicilský Matterhorn. Celý den prožijeme na kouzelném ostrově Volcano známém svými geotermálními prameny a kráterem vyhaslé sopky lemovaným sirnými květy z fumarol. Čeká nás i koupání v průzračných vodách Jónského moře a určitě si nenecháme ujít i ochutnávku sicilského vína a některé ze specialit ostrovní kuchyně.
Ubytování jsme v ***hotelu přímo na krásné pobřežní promenádě turistického městečka Letojanni s typickou sicilskou atmosférou, které navazuje na proslulou Taorminu vzdálenou pouze 4 km. V místě, kde je hotel umístěn, se vyskytují dlouhé písčité pláže s mnoha rybími restauracemi, bary a typickými sicilskými obchůdky. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře výběrem ze 3 druhů 1. a 2. chodů, kde jsou předkrmy a přílohy podávané formou bufetu. Dále je v hotelu bar, TV sál, výtah a hotelová pláž se slunečníky a lehátky (za příplatek). Z hotelu je možné využít pravidelnou linkovou dopravu do centra Taorminy. Hotelové pokoje jsou standardně vybavené, mají klimatizaci, vlastní příslušenství, telefon, sat. TV a minibar.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích