SKIALPINISTICKÝ PŘECHOD SILVRETTY, skialpy na prodloužený víkend, Rakousko, skialpinismus

Destinace:Rakousko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:lanovku a skibus (1x nahoru a 1x dolů)
půjčovné skialpinistických lyží, pásů a bot
Cena nezahrnuje:Další služby za příplatek - lavinový set půjčovné (5 dní) (679 CZK)
Další služby za příplatek - 6 dnů cestovní pojištění léčebných výloh a na skialpinismus (v přihlášce je nutné (480 CZK)
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Pokud toužíte po pohodové a přitom nádherné a rozmanité oblasti pro skialpinismus, pak určitě neopomeňte Silvrettu. Nachází se na hranici mezi Rakouskem a Švýcarskem a nabízí vše, co určitě uspokojí každého skialpinistu. Užijete si krásné výhledy, dlouhé sjezdy i výstupy s mačkami a cepínem na jedny z nejvyšších hor Silvretty. Přespíme na chatách na obou stranách pohoří - Rakouské i Švýcarské. * Na Rakouské straně začneme v obci Partenen tou nejlepší možností. Lanovkou a potom nezapomenutelnou jízdou skibusem skrz hory uzoučkým tunelem se dostaneme k přehradě Silvrettasee do výšky 2000 m.n.m.. A potom již budou naším dopravním prostředkem pouze lyže. Během cca 2,5 hod. překonáme 450 výškových metrů a jsme na chatě Wiesbadenerhütte. Teprve tam začíná pravý skialpinistický ráj se spoustou možností. Další den vystoupíme na jednu z hor na hraničním hřebenu. Lehčí Jamjoch Spitze nebo těžší ale o to zajímavější Dreilander Spitze, kde lyže necháme v sedle a na další výstup už je potřeba cepín, mačky a lano. Potom nás čeká extáze v podobě nejkrásnějšího sjezdu v této oblasti na švýcarskou stranu k chatě Chamanna Tuoi. Ve Švýcarsku zůstaneme i další den a po překonání ledovců a sedel přespíme na chatě Silvrettahütte. Zpět při cestě do Rakouska překonáme sedlo Rote Furka a neopomeneme zdolat další vrchol Sneeglocke. Po přespání na chatě Klostertaler Umwelthütte už pohodově sjedeme zpět k přehradě Silvrettasee a pokud budeme mít štěstí na řidiče, tak nás opět čeká zážitek v podobě horské dráhy skibusem v tunelech. Výstupy na lyžích i sjezdy jsou nádherné a dle sněhových podmínek je zvládnou i fyzicky zdatní skialpoví začátečníci (předpokládá se, že nejprve absolvují Základní kurz Skialpinismu v Krkonoších).  Výstupy na vrcholy (mačky, cepín) jsou pro zkušenější, případně při hromadném jištění je potřeba počítat s delším časem (není to úplně zadarmo, ale o to víc to potěší). Když budeme mít ještě trošku štěstí na počasí, tak navštívíte oblast, do které se určitě budete chtít vracet. POVINNÁ VÝBAVA: lavinový set, cepín mačky, sedací úvazek + min 3 ks HMS karabiny + 3 ks prusíkovacích smyček (2x 1,5 m +1 x 3m) - vše možno objednat v CK DOPORUČENÁ VÝBAVA: přilba a bivakovací vak (žďárák) - vše možno objednat v CK   NUTNÁ ZÁKLADNÍ ZNALOST POUŽÍVÁNÍ HOROLEZECKÉHO VYBAVENÍ (sedáku, karabin, navazování, maček a cepínu). Tyto znalosti můžete získat v naší horoškole zde. * Obtížnost: Fyzicky a technicky náročnější akce pro zkušené, zvládnou ji mohou jen fyzicky zdatní skialpoví začátečníci, kteří mají zasebou základní kurz v Krkonoších a alespoň jeden výlet do Rakouska * Minimální počet osob: 6 * Doplňující informace: Zvolte si váš speciální termín: pro skupinky 5 - 6 osob po dohodě leden až duben
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:CK Klíč

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích