Podtatranské řeky - Podtatranské řeky letní

Destinace:Slovensko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava busem, včetně místních přejezdů
5x ubytování v kempu včetně snídaně
vodácký program na řekách Orava, Čierny Váh, Váh, Poprad a Dunajec,včetně vypůjčení kompletního vodáckého vybavení
služby sportovních instruktorů
poplatek za plavbu Národním parkem Pieniny
DPH
Cena nezahrnuje:Služby za příplatek: ( )
Cestovní pojištění ( )
Zapůjčení stanů Sport-S (nutný vlastní spací pytel a izolační podložka): ( )
2místný stan: 475 Kč ( )
3místný stan: 600 Kč ( )
4místný stan: 625 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Druhý - letní díl našeho vodáckého dobrodružství nás opět přivede k našim sousedům do krásného kraje pod Vysokými Tatrami. Tentokrát během pěti vodáckých dnů navštívíme pět různorodých řek v odlišném prostředí Slovenska a Polska. Začneme na Slovensku, kde se nejprve rozpádlujeme na široké a přehledné Oravě. Odtud se vydáme na Čierny Váh, jehož úzké silně meandrující koryto, které tolik připomíná náš podzimní Vavřinec, bude v úplném kontrastu s plavbou na ostatních řekách. Po Váhu doplujeme do kempu, odkud se ještě týž den přesuneme na východ do odlehlého kraje k málo známé řece Poprad. Plavba po minimálně navštěvované řece nás zavede do malebného hornatého kraje na slovensko-polském pomezí a dál do Polska až na soutok s Dunajcem, který bude naší poslední řekou a jeho kaňon známý jako "Prielom Dunajca", kterým proplujeme Pieninským národním parkem i vyvrcholením našeho zájezdu.

Noclehů celkem : 5

Míst pobytu celkem : 3

Sjížděný úsek : Orava
Krivá - Kražovany
Počet km : 44
Obtížnost : WW1
Široká přehledná vodnatá řeka s rychlým proudem, rychlost plavby závisí na vodním stavu, který ovlivňuje vypouštění vody z přehrady v Tvrdošíně. Nejzajímavější úsek, kterým řeka protéká mezi Malou a Velkou Fatrou je pod Dolným Kubínem až do soutoku s Váhem.

Čierny Váh a Váh
Přehrada -Liptovský Hrádok
Počet km : 19
Obtížnost : WW1+
Malá podhorská říčka s rychlým proudem a meandrovitým silně zarostlým korytem. Při plavbě není nouze o překvapení, obtížnost mohou zvyšovat překážky v podobě padlých stromů, na které je třeba rychle reagovat. Svým charakterem připomíná Čierny Váh Vavřinecký potok, jen je o něco málo širší. Plavbu zahájíme pod přehradou nad Nižným Chmelencom, po 9 km od soutoku s Bielym Váhom již začíná Váh, po kterém doplujeme až do kempu pod soutokem s Belou (9 km).

Poprad
Stará źubovňa (SK) - Nowy Sacz (PL)
Počet km : 70
Obtížnost : WW 1+
Odlehlá slovenská řeka protéká malebným hornatým krajem východně od Vysokých Tater. V délce čtyřiceti kilometrů tvoří slovensko-polskou hranici a za dalších cca 25 km se vlévá poblíž polského Noweho Sacze do Dunajce. Poprad příjemně teče v širokém a přehledném řečišti bez jezů, jeho rychlý proud s místy nepříliš obtížnými peřejemi umožňuje denně zdolávat delší úseky než je tomu na jiných řekách. Naší základnou pro plavbu po Popradu bude příjemný kempík na slovensko-polské hranici zhruba v polovině splouvaného úseku, který nám v závislosti na aktuálním vodním stavu umožní zvolit si optimální délku plavby.

Dunajec - Prielom Dunajca
Stromowce Wyzne - Kroscienko
Počet km : 25
Obtížnost : WW1-2
Pohodová plavba po krásné, čisté, široké a poměrně přehledné řece, která se na hranicích se Slovenskem zařízne do překrásného kaňonu Národního parku Pieniny a vytváří tak jednu z nejhezčích vodáckých scenérií na Slovensku i v Polsku. V závislosti na stavu vody se jedná o svižně tekoucí řeku s nepříliš obtížnými peřejnatými místy. V ceně plavby je již i vstupné do Národního parku.


ORGANIZACE PUTOVÁNë:

Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě - nafukovací 2místné nafukovací kánoe Pálavy, plovací vesty, pádla, neoprenové boty do vody a nepromokavé bundy pro případ nepříznivého počasí zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč nebo petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).

Všichni účastníci musí umět plavat!

POUŽëVANÉ LODĚ:
s ohledem na charakter sjížděných řek a převládající obtížnost (WW 1-2) používáme dvoumístné nafukovací kánoe Pálava s s bezodtokovým dnem, které lze použít bez nebezpečí zalití do obtížnosti WW 2.

V ZÁKLADNë CENĚ již i SNëDANĚ a VYPŮJČENë NEOPRÉNOVĂťCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVĂťCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Minimální věk : 12 let

Fakultativní nabídka : Při zájezdu možnost individuální turistiky v okolí, event. vstupné není zahrnuté v ceně.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:CK SPORT-S

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích