Podtatranské řeky - Podtatranské řeky jarní

Destinace:Slovensko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava busem, včetně místních přejezdů
4x ubytování v kempu včetně snídaně
vodácký program na řekách Dunajec, Biažka, Čierny Váh, Váh a Belá, včetně vypůjčení kompletního vodáckého vybavení
služby sportovních instruktorů
poplatek za plavbu Národním parkem Pieniny
DPH
Cena nezahrnuje:Služby za příplatek: ( )
Cestovní pojištění ( )
Zapůjčení stanů Sport-S (nutný vlastní spací pytel a izolační podložka): ( )
2místný stan: 380 Kč ( )
3místný stan: 480 Kč ( )
4místný stan: 500 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Zveme vás na nádherné vodácké dobrodružství k našim sousedům do krásného kraje pod Vysokými Tatrami. Během čtyř dnů se vydáme na čtyři naprosto odlišné řeky, na kterých si užijeme nejen rychlého proudu a horských peřejí pod zasněženými vrcholky tatranských štítů. Začneme v Polsku, kde se nejprve rozpádlujeme na širokém přehledném Dunajci, proplujeme jeho kaňonem známým jako "Prielom Dunajca", v němž vedle samotné plavby budeme moct obdivovat vysoké bílé vápencové stěny a skály Pieninského národního parku. Z Dunajce se vydáme pod severní svahy Vysokých Tater na horskou říčku Biažka, která nás příjemně překvapí nejen svižným proudem a čistou průzračnou vodou (ve shodě se svým jménem), ale také četnými kamennými prahy, které prověří naše vodácké dovednosti. Noc strávíme v příjemném přírodním kempu na břehu řeky a ráno se už vydáme na Slovensko na Čierny Váh, jehož úzké silně meandrující koryto tolik připomínající náš podzimní Vavřinec bude v dokonalém kontrastu s plavbou v předchozích dnech. Doplujeme až do kempu pod soutokem Váhu s Belou, která bude naším cílem poslední den zájezdu. Dravá nespoutaná horská řeka Belá vytékající zpod jednoho z nejvýraznějších tatranských štítů Kriváně, bývá označována za nejkrásnější slovenskou řeku a bude bezesporu vyvrcholením našeho zájezdu. Po doplutí do kempu už následuje jen sbalení věcí a odjezd domů.

Noclehů celkem : 4

Míst pobytu celkem : 3

Sjížděný úsek : Dunajec - Prielom Dunajca
Stromowce Wyzne - Kroscienko
Počet km : 25
Obtížnost : WW1-2
Pohodová plavba po krásné, čisté, široké a poměrně přehledné řece, která se na hranicích se Slovenskem zařízne do překrásného kaňonu Národního parku Pieniny a vytváří tak jednu z nejhezčích vodáckých scenérií na Slovensku i v Polsku. V závislosti na stavu vody se jedná o svižně tekoucí řeku s nepříliš obtížnými peřejnatými místy. V ceně plavby je již i vstupné do Národního parku.

Biažka
Jurgów Szałasy - Debno
Počet km : 23
Obtížnost : WW2-3
Svižná, čistá horská říčka vytékající zpod severních svahů Vysokých Tater nabízí nejprve užší koryto s rychlým proudem a četnými skalními prahy, později, jak se sklon zmírní, se rozlije do četných ramen se štěrkovými ostrůvky. Vedle sportovních zážitků z plavby uchvátí Biažka krásnými přírodními scenériemi s kulisou tatranských štítů. V závislosti na vodním stavu lze doplout až do kempu před ústím Biažky do Czorsztyńského jezera.

Čierny Váh a Váh
Přehrada -Liptovský Hrádok
Počet km : 19
Obtížnost : WW1+
Malá podhorská říčka s rychlým proudem a meandrovitým silně zarostlým korytem. Při plavbě není nouze o překvapení, obtížnost mohou zvyšovat překážky v podobě padlých stromů, na které je třeba rychle reagovat. Svým charakterem připomíná Čierny Váh Vavřinecký potok, jen je o něco málo širší. Plavbu zahájíme pod přehradou nad Nižným Chmelencom, po 9 km od soutoku s Bielym Váhom již začíná Váh, po kterém doplujeme až do kempu pod soutokem s Belou (9 km).

Belá
Kokavský most - Liptovský Hrádok
Počet km : 19
Obtížnost : WW 3
Nádherná dravá horská řeka, která vzniká jižně pod Kriváněm soutokem Tichého a KĂ´prového potoka. Křišťálově průzračná ledová voda se řítí nejprve úzkým balvanitým korytem s vysokým spádem. Od ústí Račkového potoka se řeka rozlévá mezi štěrkovými lavicemi do mnoha ramen, najít správný průjezd je někdy obtížné, rozhodnutí musí přijít v několika málo okamžicích. Plavba po řece vyžaduje stálou pozornost od začátku do konce. Silnice se Belé dotýká jen na několika málo místech, řeka protéká skoro nedotčenou divočinou lemovanou dominantním Kriváněm na severu, hřebenem Roháčů na západě a blížícími se vrcholky Nízkých Tater na jihu. Za optimálního vodního stavu je možné plavbu zahájit již v Podbanském, obvyklý začátek plavby je od Kokavského mostu. Ukončení plavby je možné v Dovalovu nebo přímo v kempu Borová Sihoť, který leží kousek pod soutokem Belé s Váhom.


ORGANIZACE PUTOVÁNë:

Minimální věk účastníků: 14 let.
Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě - nafukovací 2místné nafukovací raftové čluny Orinoka, plovací vesty, pádla, neoprenové kalhoty a boty, nepromokavé bundy a ochranné helmy zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč nebo petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).

Všichni účastníci musí umět plavat!

POUŽëVANÉ LODĚ: s ohledem na charakter sjížděných řek a převládající obtížnost (do WW 3) používáme nafukovací dvoumístné raftové čluny Orinoka se zvednutou špičkou a zádí a samo vylévacím dnem, které přispívá ke stabilitě člunu. Stabilita je dále zajištěna větší šířkou člunu a upínacími popruhy.

V ZÁKLADNë CENĚ již i SNëDANĚ a VYPŮJČENë KOMPLETNëHO VYBAVENë PRO RAFTING.

Minimální věk : 14 let

Fakultativní nabídka : Při zájezdu možnost individuální turistiky v okolí, event. vstupné není zahrnuté v ceně.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:CK SPORT-S

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích