Maroko s partou mladých lidí

Destinace:Maroko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:dopravA klimatizovaným autobusem, trajekt Algeciras-Ceuta a zpět, 13x ubytování v kempu ve vlastním stanu, 1x v bungalovu, 2x ve spacáku na střeše hotýlku, 1x tábořiště (při výstupu na Toubkal), vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje:vstupy do památkových objektů a arabských lázní; vyjížďku na dunu na velbloudech (celkem asi 100 €), fakultativní výlet jeepem do pouště (cca 300 DH) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu a pojištění na vysokohorskou turistiku 575 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Maroko je pro nás stále exotické, zejména svojí islámskou kulturou. Památky, jež navštívíme, sahají od římských ruin Volubilis až po moderní největší mešitu světa v Casablance. Hlavně se ale zaměříme na stará města (mediny), trhy, řemeslné dílny, mešity, medresy, živá náměstí a berberské pevnosti (kasby). Některé pohledy jako byste znali z pohádek, jiné jste možná viděli ve filmu, jichž bylo ve zdejší krajině natočeno hodně. Většina z vás zvládne výstup na nejvyšší vrchol Maroka a celé severní Afriky - Jebel Toubkal. Pouštní pistou dojedeme k pravým saharským písečným dunám, jejichž měnící se barvy můžete pozorovat při východu slunce. A když už budete mít nehostinné pouště dost, dostanete se do zelenější oblasti cedrových lesů, kde se prohánějí opice. Zažijete také pohodu u krásných vodopádů Ouzoud, orientální noční mumraj v Marrákeši, vykoupete se v Atlantiku. Cestou přes Evropu nevynecháme návštěvu monumentální gibraltarské skály, která střeží Středozemní moře.

Náročnost programu : Turistika v kaňonu Todra nebo u vodopádů Ouzoud nebude z kategorie náročných, takže určitě nejvíce sil vydáte při výstupu na nejvyšší horu Maroka. Přestože jde o čtyřtisícovku, výstup odpovídá náročností nižším horám, takže ho pravděpodobně značná část z vás zvládne. Alternativně je možné zůstat ve vesnici Asni a podnikat výlety do jejího okolí. Podrobnější popis túr:

Ouzoud:

Nepříliš náročná okružní túra s celkovým převýšením 250 metrů zabere asi 8 hodin, počítaje v to i čas na koupání.


Jebel Toubkal:


První den vyrazíme z Imlilu (cca 1 750 m) a vydáme se pěšky na základnu Neltner (Neltner Hut, Toubkal Hut), která leží ve výšce 3 207 metrů a kde také ve vlastních stanech přespíme. Cesta zabere zhruba 6,5 hodiny, převýšení cca 1 400 m. Nošení vlastní bagáže na zádech se můžete vyhnout, protože je možné si za poplatek najmout pro tento účel muly. Druhý den ráno budeme pokračovat k vrcholu (4 167 m), tj. další asi 3-4 hodiny chůze, převýšení 1 000 m. Variantou pro méně zdatné je jít jen část cesty k vrcholu a zahájit sestup dříve, nebo se individuálně vydat na méně náročnou procházku v okolí základny. Sestoupíme zpět k bázi Neltner a odtud zpátky do Imlilu (celkem cca 7hodinový sestup).


Todra:

Výšlap ze soutěsky Todra (cca 1 400 m n. m.) do pustých skalnatých hor až na vrchol v nadmořské výšce 1 950 metrů, okruh dokončíme návratem jinou cestou. Celkem cca 6 hodin chůze a převýšení 550 m.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích