Francie, Španělsko - Pyreneje s partou mladých lidí

Destinace:Francie \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava klimatizovaným autobusem, 11x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje:vstupy do památkových objektů, místní dopravu taxíky z hor (cca 55 €, studenti cca 50 €), fakultativní rafting na olympijském kanále Segre (cca 37 €), vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu a připojištění na vysokohorsku turistiku 400 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Pyreneje, majestátní hradba hor na hranicích Francie a Španělska, jsou pro milovníka přírody pastvou pro oči. Všechny tři národní parky, do kterých zavítáme, jsou něčím výjimečné. Nejprve vás ohromí obrovský ledovcový kotel, nejvyšší vodopád Evropy a mohutný kaňon národního parku Ordesa. Možná pokoříte i třítisícový vrchol Monte Perdido. Potom se projdete pod ledovcem nejvyššího vrcholu Pyrenejí, Pico de Aneto. Třetí z parků zase vyniká množstvím jezer, přehrad, potůčků a vodopádů. Pyreneje přitom zdaleka nejsou tak přeplněné turisty, jak by se při kráse těchto hor dalo očekávat. Přírodní část zájezdu se střídá s neméně výraznými kulturními doplňky. Nejlepším příkladem je nevídané opevnění města Carcassone a papežský Avignon. Zatímco Lourdy jsou každoročně cílem milionů křesťanských poutníků a kajícníků, bláznivý dům Salvadora Dalího ve Figueresu spoléhá na lidskou zálibu v absurditě. Čas zbude i na koupání.

Náročnost programu : Zájezd má jak stránku turistickou, tak i kulturní. Po dvou dvoudenních (tedy náročnějších) túrách následují odpočinkové dny. Přesnější obrázek si udělejte z následujícího výčtu:

Cirque de Gavarnie
Celkem 4hodinová túra začíná a končí ve vesnici Gavarnie (cca 1 310 m n. m.) a převýšíme při ní dohromady kolem 700 metrů, nejvíce při úvodním stoupání po méně frekventované pěšině do výšky 1 770 m. Sklesáme k hotelu Cirque de Gavarnie (1 550 m) a postupujeme do ledovcového karu, do nějž padá vodopád Grande Cascade. Poté se vrátíme k hotelu a při cestě zpět do Gavarnie už volíme frekventovanou "dálnici pro pěší".NP Ordesa y Monte Perdido - dvoudenní túra
První den asi 10hodinová túra s převýšením 650 metrů: ze sedla Col de Tentes (2 208 m) výstup do proslulé Rolandovy brány (průrva 100 x 60 metrů ve výšce 2 807 m), poté sestup k chatě Góriz (2 195 m), u níž budeme nocovat.Druhý den se zdatnější zájemci pokusí o výstup na nejvyšší vrchol parku Monte Perdido (3 355 m). Výstup bude nalehko, s návratem zpět k Refugio de Góriz (tam i zpět cca 7,5 h, převýšení 1 160 m). Poté následuje sestup údolím Valle de Ordesa do Pradera de Ordesa (další 3,5 h). Druhá skupina vyrazí od chaty Góriz rovnou do kaňonu Valle de Ordesa, nepůjde však údolím, ale po hraně kaňonu, jehož strmé stěny jsou úžasnou podívanou a vůbec nejnavštěvovanější přírodní atrakcí Pyrenejí. Z Pradera de Ordesa je možné sejít do městečka Torla pěšky nebo se svézt místním autobusem (cca 3 €). Zdatnější skupina bude muset z časových důvodů využít místní autobus.NP Possets y Maladeta
Půldenní výšlap od Hospital de Benasque (1 740 m) do La Besurty a do plochého sedla Collado de la Renclusa (2 270 m), poté klesání přes Plan de Aiguallut (výhledy na anetský ledovec) a zpět do Hospital de Benasque. Celkem asi 6 h po dobře vybudované cestě, celkové převýšení 600 m.NP Aigüestortes - podél říčky Sant Nicolau
Lehčí túra po pohodlné pěšině s převýšením asi 400 m. Od parkoviště Palanca de la Molina půjdeme k jezeru Estany de Llebreda a k vodopádům Sant Esperit - celkem asi 2,5 h chůze. Stejnou cestou zpátky (je také možné využít placenou místní dopravu).NP Aigüestortes - dvoudenní túra
Po oba dny cesta po pěšinách, občas se objeví kamenité pole.

První den vyrazíme z lázeňské vesničky Caldes de Boí (1 470 m) k přehradě Embassament de Cavaliers (1 781 m) a kolem ní dále k jezeru Estany Negre a do průsmyku Port de Colomers (2 605 m). Následuje krátký sestup (cca 200 výškových metrů) k místu nocování. Celkem asi 9 h chůze a převýšení 1 150 m.

Druhý den dále mírně klesáme k Refugi de Colomers (2 130 m), následuje stoupání k sedlu Port de Ratera de Colomers (2 572 m), poté táhlý sestup k jezeru Estany Sant Maurici a do vesničky Espot. Téměř po celou dobu krásné výhledy na jezera. Doba přechodu celkem asi 10 h, převýšení 450 m. Poslední úsek do Espotu možno zkrátit využitím placené místní dopravy.

Coma Pedrosa
Túra na nejvyšší vrchol Andorry trvá cca 8 hodin (tam i zpět) s převýšením 1 400 m. Alternativně je možné dojít pouze na chatu Refugi di Coma Pedrosa (4,5 hodiny, převýšení 700 metrů).
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích