Jemen - Sokotra - Galapágy Indického oceánu *

Destinace:Jemen \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:zpáteční letenka Praha - Sokotra vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, místní doprava, ubytování, stravování, nosiči, vedoucí zájezdu, místní průvodce
Cena nezahrnuje:jemenské vízum (cca 50 USD, platí se na místě), vízum do UAE (cca 75 USD), vstupné do objektů a rezervací (cca 20 USD), spropitné pro místní řidiče a průvodce, cestovní pojištění a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu 520 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Sokotra je posledním jemenským přírodním rájem. Odlehlý a exotický ostrov byl donedávna prakticky izolován od zbytku světa. Zdejší lidé, místní rostliny i zvířata byly po milióny let odděleny od světa a důsledkem je takové množství zde žijících endemických druhů, že si ostrov vysloužil označení "Galapágy Indického oceánu". Místy to tu vypadá jako na obrázku z jiné geologické epochy - působivá krajina je porostlá bizarními stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky. V zelených horách pramení potoky se sladkovodními kraby, své šťavnaté pastviny tu mají nomádi z vnitrozemí, kteří stále žijí i v jeskyních. Ostrov je provrtán jeskynními systémy, z větší části ještě neobjevenými. Pobřeží je výrazně sušší, jsou tu liduprázdné pláže, rybářské vesničky, gigantické písečné duny a pod hladinou kousek od břehu neobyčejně bohatý mořský život.
Trochu opožděný zápis do seznamu UNESCO přitáhl před několika lety k do té doby takřka neznámému ostrovu pozornost světa. Přibývá turistů, kteří během několika dní pobytu objedou nejvyhlášenější místa, aby se při odjezdu smutně loučili s granitovými špicemi hor, na které nestačili vystoupit, s divokými kaňony, které nestačili prozkoumat a se svébytnou kulturou původních Sokotránců, kterou nestačili poznat. Náš desetidenní program vás přivede i do nenavštěvovaných končin, kde pláže jsou nadále zcela liduprázdné, na rybářských člunech doplujeme do míst, kde i Sokotránce potkáte jen zřídka a s doprovodem sokotránského průvodce se vydáme za původním způsobem života do odlehlých vesnic ve vnitrozemí.
Program se skládá ze tří několikadenních výprav v terénních vozech, po kterých se vždy vracíme krátce si odpočinout do relativního komfortu hlavního městečka Hadiba.

Poznámka 1 : minimální počet účastníků je 8, zájezd se však může uskutečnit od počtu 6 účastníků, při počtu 6 či 7 je třeba počítat s příplatkem k základní ceně zájezdu, maximální počet je 14.
Sokotra i v době nepokojů na pevnině zůstává zcela bezpečná. Na ostrov letíme přes Spojené Arabské Emiráty a vyhneme se tak pobytu v Jemenu na pevnině.

Náročnost programu : program zájezdu obsahuje několik půldenních až celodenních pěších výprav. Přesto neklade výrazně zvýšené nároky nároky na fyzickou kondici a může ho absolvovat každý zdravý člověk přivyklý pohybu. Nejtěžší etapou je pozvolný celodenní pěší sestup (cca 1 200 výškových metrů) z oblasti Skand do kaňonu Dirhur. Součástí programu jsou i výpravy kolem pobřeží na rybářských člunech. Všechny pěší trasy i výpravy po moři lze v případě indispozice absolvovat oklikou autem. Při výstupu na Skand nesou zavazadla nosiči.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích