Korsika horská turistika

Destinace:Francie \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava autobusem a vláčkem, poplatky za trajekt a korsická vstupní a výstupní taxa 9x ubytování v kempech, 8x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály, sud piva, pojištění storna zájezdu
Cena nezahrnuje:vstupy do navštívených objektů a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na vysokohorskou turistiku 300 Kč ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Korsika je právem nazývána Pohořím v moři. Najdeme zde rozeklané, ostré a divoké hory, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.Poznáme nejvyšší vrcholy Korsiky Monte Cinto, Monte d'Oro a Monte Renoso i úžasné Capu d'Ortu, ze kterého z dechberoucí výšky shlédneme na Porto. Zažijeme, jak je příjemné osvěžit se po túře v průzračné a chladivé vodě horských tůní Anglických kaskád či Manganello nebo při setmění na pláži. Uvidíme bizarní skalní útvary Calanches, jejichž rudá barva se ještě více rozzáří při západu slunce v Portu. Pobavíme se pohledem na prasata, kozy a krávy pasoucí se přímo na hlavní cestě.Na tomto zájezdu je ideálně skloubena turistika s odpočinkem a poznáváním nádherného středomořského ostrova. Délka jednotlivých túr se blíží 8-9 hodinám a převýšení je často kolem 1000 m, někdy i více. Náročný program lze odlehčit zkrácením túry o výstup na vrchol. Nocujeme v kempech u moře i v horách a dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu i ubytování máme společné s lehčím zájezdem Korsika a je možné se k němu kterýkoliv den přidat.

Náročnost programu : Délka denních túr je asi 5-7 hodin čistého času chůze (tedy cca 7-9 hodin i s přestávkami), převýšení je v rozmezí 700 m až 1700 m. Nejnáročnější jsou výstupy na Mt. d'Oro (2234 m), Mt. Cinto (2706 m) a trek v oblasti Mt. Renoso (2352 m) - jsou dlouhé a často na plném slunci. Jsou zde i mírně lezecké partie obtížnosti 1-2 bez jištění. V případě obou vrcholů půjdeme lehčí variantou na úpatí hory nebo okolí a samotný výstup je dobrovolný. Převýšení je cca 1500-1700 m. Po každé těžké túře následuje odpočinkový den spojený s koupáním u moře nebo u řeky. Zájezd se jede společně se zájezdem Korsika - pohodová turistika, který je zaměřený na lehčí a kratší výlety a je možné se k němu každý den přidat. Udělat si volno je možné zejména 3., 5. a 7. den koupáním v horské říčce nebo v moři.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích