Jemen - Treking na Sokotře a v Džabal Bura*

Destinace:Jemen \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:letenka Praha-San´a-Praha vč. let. tax a poplatků 17 000 Kč, zpáteční letenka na Sokotru, doprava, ubytování, stravování, transport zavazadel během treku, průvodce CK a místní průvodce
Cena nezahrnuje:vízum (asi 50 USD), vstupné do objektů a parků, bakšiše pro řidiče a místního průvodce a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Týdenní pěší přechod ostrova Sokotra nazývaného pro svou bizarní endemickou flóru Galapágami Indického oceánu, a čtyřdenní výprava do kávových hor Džabel Bura v severním Jemenu. Džabel Bura patří mezi nejkrásnější horské oblasti Jemenu. To, jak jsou tu vesnice na špicích skalnatého hřebenu položené, nemá v Jemenu konkurenci, snad s výjimkou vesnic v Šaharském masivu. Bura jsou také jedny z nejzelenějších jemenských hor, na velké části polí tu roste stálezelený kávovník a kát. Pěstují se tu na horských políčkách přilepených ke strmým skalám, na teráskách často tak maličkých, že stačí jen pro jediný stromek. V jednom z údolí zůstal původní podhorský les (což je v Jemenu velká vzácnost), dnes je tu přírodní rezervace. Tady naši výpravu zakončíme. Sokotra, poslední přírodní ráj Jemenu, je svým charakterem zcela odlišná od hor severu. V zelených horách tu mezi granitovými jehlami pramení potoky se sladkovodními kraby, své šťavnaté pastviny tu mají nomádi z vnitrozemí, kteří stále žijí i v jeskyních. Místy to tu vypadá jako na obrázku z jiné geologické epochy - působivá krajina je porostlá podivuhodnými stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky. Čekají nás tu i liduprázdné pláže, rybářské vesničky a gigantické písečné duny.

Náročnost programu : fyzicky nejnáročnější trek z naší nabídky trekových zájezdů v Jemenu, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, zájezd není vhodný pro lidi trpící závratěmi. Jde se nalehko, těžší zavazadla a stany během treku na Buře přenášejí od tábořiště k tábořišti nosiči, na Sokotře automobil, nosiči, osli či velbloudi.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích