Divoká zvěř v NP Samburu, NP Lake Nakuru, NP Lake Naivasha a v Masai Mara - 11 dní

Destinace:Keňa \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:letenka Praha-Nairobi-Praha nebo Vídeň-Nairobi-Vídeň včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě, cena 17.560,- Kč)
ubytování dle itineráře
stravování formou snídaně v guesthousu
stravování formou plné penze na safari
safari program uvedený v itineráři
doprava minibusem s otevřenou střechou na safari (garance místa u okénka)
všechny vstupy do národních parků
všechny transfery
služby anglicky hovořícího průvodce CK
asistenci na letišti v Nairobi
24-hodinový asistenční servis v Africe
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:vízum do Keni, cena 50 USD (možno vyřízení na letišti v Nairobi nebo vyřídíme v Praze) ( )
nápoje ( )
stravu neuvedenou v itineráři ( )
cestovní pojištění do Afriky, cena 740,- Kč (na požadavek zajistíme) ( )
spropitné a osobní výdaje ( )
fakultativní aktivity ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:NOVINKA - omezená AKČNÍ nabídka platná od 1.7. 2012 do 30.10. 2012! Objevte krásy Safari v období migrace zvířat!

Nairobi / přírodní rezervace Samburu / NP Lake Nakuru / NP Lake Naivasha / přírodní rezervace Masai Mara / Nairobi

Ubytování v guesthousu, hotelech, lodges a chatkách!

Užívejte si vaše safari bez starostí, organizaci a vše ostatní přenechejte na nás - jsme specialisté na SAFARI.

NP Samburu
Národní park Samburu se rozkládá pod horou Mt. Kenya a u řeky Ewaso Ngiro. V jeho blízkosti jsou další dva menší národní parky - park Shaba a Buffalo Springs. Krajina je podobná jako v přírodní rezervaci Masai Mara. V NP Samburu žije mnoho žiraf, zeber, slonů, antilop, pštrosů, leopardů, ale můžete tu také zahlédnout i krokodýly. V Masai Maře se můžete setkat s kmeny Masajů, v Samburu uvidíte kmeny Samburů. Samburové jsou blízcí Masajům, hovoří stejným jazykem, který spadá do skupiny Maa. Jejich zdrojem obživy je pastevectví, chovají ovce, kozy a velbloudy. Přežívají pouze z krve a mléka získaného z jejich stáda, maso konzumují pouze výjimečně, ale živí se také zeleninou nebo různými kořínky.

NP Lake Nakuru
Lake Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni, nacházející se na dně nejdelší pukliny zemské kůry na světě - Great Rift Valley. Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků, jakou jsou i pelikáni, marabu a další. Hejna plameňáků mu propůjčují barvu, takže vypadá jako růžové jezero. Národní park Lake Nakuru je také hlavním útočištěm ohroženého nosorožce černého a dlouhé řady ostatních afrických zvířat.

NP Lake Naivasha
Jezero Naivasha znamená v masajském jazyce Maa "rozbouřené vody". Jezero je 13 km dlouhé a přibližně 5 metrů hluboké. V okolí jezera Naivasha je mnoho farem, kde se pěstují květiny a dále se exportují do Evropy, především do Holandska. Jezero je sladkovodní, dalším sladkovodním jezerem ve Východoafrickém příkopu je pouze jezero Baringo. Jezero má zvláštní fyzikální vlastnosti, v jednu chvíli je jezero klidné a čisté a během 2 minut se vody v jezeře začnou bouřit a jezero je ihned zakalené. Můžete zde pozorovat hrochy, žirafy, buvoly, opice, plameňáky a mnoho druhů ptactva. V národním parku Naivasha rostou stromy Acacia Xanthophlea někdy nazývané jako žlutá zimnice. Nedaleko jezera se nachází Národní park Hell´s Gate. Můžete zde trávit volný čas procházkami nebo jízdou na kole. Plavba lodí po jezeře je také velmi oblíbená.

Masai Mara
Rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací - usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:ARCADIA AIR

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích