Möll a Isel - Víkend na řekách Möll a Isel

Destinace:Rakousko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava busem
2x ubytování v kempu
kompletní raftingový program*)
1x grilování
DPH
Cena nezahrnuje:Služby za příplatek: ( )
Půjčovné stanu Sport-S: 2místný 190 Kč, 3místný 240 Kč, 4místný 250 Kč ( )
Ubytování v penzionu: na dotaz ( )
Cestovní pojištění ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Víkendová plavba na dvou vodácky jedinečných řekách Möll a Isel, napájenými z ledovců pod nejvyšší rakouskou horou - Grossglockneru nás zavede na jižní stranu Vysokých Taur do dvou slunečných údolí. Prostě ideální kombinace, co víc
si přát?

• Sjížděné úseky:
• MÖLL - 15 km dlouhý horní úsek z Putschallu do Winklernu. Technická pasáž asi 1 km zpočátku přejde v příjemné peřeje, zátočiny a soutěsky. Obtížnost až do WW 3.
• MÖLL - 17 km dlouhý dolní úsek z Flattachu do Kolbnitz. Zpočátku mírnější peřeje do WW 2, od druhé půli se sklon řeky zvětšuje, peřeje se zvětšují a stávají se silnějšími. Obtížnost až do WW 3.
• ISEL - vodnatý 18 km dlouhý úsek z Hubenu do Lienzu se silnějším proudem a krásnými dlouhými peřejemi. Obtížnost až do WW 3.

• Raftové čluny: 2místné (Orinoka a Pálavy)
• Minimální věk: 13 let

• Obtížnost sjížděných řek:
hodnoceni WW (Wild Water = divoká voda) se vždy vztahuje k optimálnímu stavu, za menší vody bývá nižší, naopak za velké vody se zvyšuje o 1 až 2 stupně. Požadavky na zkušenost posádky uvedené u stupňů obtížnosti se vztahují k jízdě na kánoi nebo na 2místném raftu. Na vícemístném raftu jsou nároky na zkušenost posádky o 1 až 2 stupně obtížnosti nižší.

• Stupně obtížnosti:
WW 1 lehká voda: malé peřeje nebo časté meandry s rychle tekoucí vodou, ke splutí na kánoi nutná znalost základního a zpětného záběru;
WW 2 mírně obtížná voda: střední peřeje, slabé válce a víry, nízké stupně, ke splutí je nutná znalost všech základních záběrů;
WW 3 středně obtížná voda: vysoké nepravidelné vlny, větší peřeje s náročnějšími úseky s válci a víry, ke splutí nutná dobrá kondice, znalost všech záběrů a zkušenost s ovládáním plavidla
WW 4 velmi obtížná voda: velké a silné peřeje s vysokými vlnami, velké válce, víry a karfióly, zablokované koryto s úzkými průjezdy, málo přehledný průjezd, pro jízdu nutná dobrá kondice a trénovanost;
WW 5 a WW 6 mimořádně obtížná voda: řeky a úseky této obtížnosti nesjíždíme

• Používané raftové čluny:
Pulsar: 6-8místný nafukovací člun se samovylévacím dnem. Posádka sedí na bočních válcích, její stabilitu zvyšují úchyty na nohy. Používají se u větších vodnatých řek s obtížností do WW 5 (např. Norsko, tyrolské řeky, v Česku při dostatku vody na Jizeře).
Orinoko: 2místný nafukovací člun se zvednutou špičkou a zádí a samovylévacím dnem, které přispívá ke stabilitě člunu. Stabilita je dále zajištěna větší šířkou člunu a upínacími popruhy. Používáme na řekách s obtížností do WW 3, např. na Salze, v Česku na Jizeře, Otavě a Labi.
Pálava: 2místný nafukovací člun s bezodtokovým dnem. Bez nebezpečí zalití je lze použít do obtížnosti WW 2, tj. např. na Orlici, Vavřinci, apod.

Plavba na 2místných člunech je pouze pro účastníky s dobrou fyzickou kondicí, kteří jsou dobrými plavci a kteří již mají znalosti s ovládáním lodi a zkušenosti s jízdou na divoké vodě. Rozdíl oproti plavbě na vícemístném raftu je zřejmý, přestože jsou vaši guidi nablízku připraveni s pomocí, své plavidlo ovládáte a řídíte úplně sami.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:CK SPORT-S

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích