Podtatranské řeky

Destinace:Slovensko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:doprava busem
3x ubytování chatky
kompletní raftingový program*)
DPH
Cena nezahrnuje:Služby za příplatek: ( )
Cestovní pojištění ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:Poznejte během čtyř dnů to nejlepší ze slovenských řek. Proplujte překrásným kaňonem Dunajce, údolím Oravy a celé putování zakončete v nádherných peřejích Belé.
Při zájezdu možnost individuální turistiky v okolí.

• Sjížděné úseky:
• PRIELOM DUNAJCA - pohodová plavba vápencovým kaňonem Pienin k ústí Lesnického potoka, nepříliš obtížné peřejky, čistá voda, 10 km s obtížností WW 1-2.
• ČIERNY VÁH - meandrující přírodní tok pod přehradou až k soutoku s Bílým Váhem (obdoba českého Vavřince) a dál po Váhu až do Liptovského Hrádku, celkem 19 km s obtížností WW 1-2.
• ORAVA - lehce peřejnatý úsek z Párnice do soutoku s Váhem, 10 km s obtížností WW 1-2.
• BELÁ - dravá nespoutaná tatranská řeka, která každým rokem mění své řečiště, nabízí atraktivní svezení v bílých peřejích. Úsek z Podbanského do Liptovského Hrádku je vyvrcholením zájezdu. Ovšem pouze pro zkušené, začínáme na obtížnosti WW 4! Méně zkušení mohou plavbu zahájit níž po proudu od Kokavského mostu.
Délka plavby 22 km (18 km), obtížnost až WW 4.

• Raftové čluny: 2místné (Orinoka)
• Minimální věk: 14 let

• Obtížnost sjížděných řek:
hodnoceni WW (Wild Water = divoká voda) se vždy vztahuje k optimálnímu stavu, za menší vody bývá nižší, naopak za velké vody se zvyšuje o 1 až 2 stupně. Požadavky na zkušenost posádky uvedené u stupňů obtížnosti se vztahují k jízdě na kánoi nebo na 2místném raftu. Na vícemístném raftu jsou nároky na zkušenost posádky o 1 až 2 stupně obtížnosti nižší.

• Stupně obtížnosti:
WW 1 lehká voda: malé peřeje nebo časté meandry s rychle tekoucí vodou, ke splutí na kánoi nutná znalost základního a zpětného záběru;
WW 2 mírně obtížná voda: střední peřeje, slabé válce a víry, nízké stupně, ke splutí je nutná znalost všech základních záběrů;
WW 3 středně obtížná voda: vysoké nepravidelné vlny, větší peřeje s náročnějšími úseky s válci a víry, ke splutí nutná dobrá kondice, znalost všech záběrů a zkušenost s ovládáním plavidla
WW 4 velmi obtížná voda: velké a silné peřeje s vysokými vlnami, velké válce, víry a karfióly, zablokované koryto s úzkými průjezdy, málo přehledný průjezd, pro jízdu nutná dobrá kondice a trénovanost;
WW 5 a WW 6 mimořádně obtížná voda: řeky a úseky této obtížnosti nesjíždíme

• Používané raftové čluny:
Pulsar: 6-8místný nafukovací člun se samovylévacím dnem. Posádka sedí na bočních válcích, její stabilitu zvyšují úchyty na nohy. Používají se u větších vodnatých řek s obtížností do WW 5 (např. Norsko, tyrolské řeky, v Česku při dostatku vody na Jizeře).
Orinoko: 2místný nafukovací člun se zvednutou špičkou a zádí a samovylévacím dnem, které přispívá ke stabilitě člunu. Stabilita je dále zajištěna větší šířkou člunu a upínacími popruhy. Používáme na řekách s obtížností do WW 3, např. na Salze, v Česku na Jizeře, Otavě a Labi.
Pálava: 2místný nafukovací člun s bezodtokovým dnem. Bez nebezpečí zalití je lze použít do obtížnosti WW 2, tj. např. na Orlici, Vavřinci, apod.

Plavba na 2místných člunech je pouze pro účastníky s dobrou fyzickou kondicí, kteří jsou dobrými plavci a kteří již mají znalosti s ovládáním lodi a zkušenosti s jízdou na divoké vodě. Rozdíl oproti plavbě na vícemístném raftu je zřejmý, přestože jsou vaši guidi nablízku připraveni s pomocí, své plavidlo ovládáte a řídíte úplně sami.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:CK SPORT-S

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích