Budapešť (nejen) pro gurmány s termálními lázněmi

Destinace:Maďarsko \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:3 noci ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*
3x snídani formou bufetu
1x celodenní prohlídku Budapešti s česky hovořícím průvodcem CK
1x celodenní vstup do termálních lázní Széchényiho
Turistické poplatky městu
Parkování na vyhrazených hotelových místech
Cena nezahrnuje:Případné vstupy do památek a muzeí ( )
Jízdenky na MHD ( )
Vlastní doprava (autem nebo na požadavek zajistíme busem Praha - Budapešť - Praha za 950,- Kč nebo Brno - Budapešť - Brno za 650,- Kč nebo Bratislava - Budapešť - Bratislava za 450,- Kč) ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:4 dny / 3 noci v Budapešti (nejen) pro gurmány s ubytováním ve dvoulůžkovém pokoji a se snídaní formou bufetu v hotelu Gloria 3* nebo v hotelu Oriental 3*, které se nachází pouhých 10 min. metrem nebo tramvají od rušného a historického centra Budapešti

+ celodenní prohlídka města se zkušeným ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM

+ návštěva tradiční budapešťské tržnice s maďarskými specialitami (salámy, klobásy, vína, papričky, guláš, perkelt, balatonské ryby)

+ celodenní vstup do termálních lázní Széchenyiho

v termínu 15. 3. - 18. 3., 22. 3. - 25. 3. nebo 29. 3. - 1. 4. 2012. WIFI na pokoji v hotelu Gloria zdarma, parkování na vyhrazených hotelových místech.

Celodenní prohlídka Budapešti s ČESKY HOVOŘÍCÍM PRŮVODCEM CK zahrnuje především návštěvu tradičních vánočních trhů a prohlídku tradičních míst, která nesmíte minout - staré město (Budínský hrad, Matyášův chrám, rybářská bašta), řetězový most, Maďarský parlament, basilika sv. Štěpána, Andrassyho třída, Státní opera, Dům teroru, Náměstí hrdinů, městský park, divadla v centru města, ulice Váci, Velká tržnice - ale i méně známých jako je například židovské město. Prohlídku absolvujete pěšky s využitím busu CK a MHD.

Termální lázně Széchényiho jsou jedny z největších lázní v Evropě, najdete tady relaxační část, která nabízí venkovní i vnitřní termální bazény, termální vířivky, sauny a parní lázně. Více informací o lázních najdete na: http://www.szechenyibath.com/.

Proslulé maďarské kuchařské umění může děkovat za svoji pověst harmonii jednoduchých jídel a rafinovaných chodů, vycházejících ze starých stále důmyslně zdokonalovaných tradic, přičemž se také inspiruje i recepturami sousedních kultur a zároveň v bohaté míře využívá doma pěstovanou zeleninu, koření a ovoce. Ke svéráznosti maďarské gastronomie patří i rozmanitá zvěřina a ryby z vlastních zdrojů. Není náhodou, že si maďarští mistři kuchaři často odnášejí z mezinárodních kuchařských olympiád Oskarová ocenění. Ze svérázných maďarských jídel a koření zná každý cizinec zcela jistě tři: paprika, guláš, perkelt. Přitom je však maďarská nabídka mnohem bohatší. Jestliže červená paprika panuje maďarské kuchyni, pak je kysaná smetana její královnou. Ochucují a zjemňují se jimi polévky, masové pokrmy a jsou základem proslulosti lehkých zeleninových pokrmů a salátů. Ochutnejte třeba po známém spisovateli Jókai pojmenovanou fazolovou polévku, balatonského candáta upraveného dobrou hospodyňkou nebo zaječí hřbet nadivoko s houskovými knedlíky - určitě si pochutnáte. Maďaři nejen rádi vaří, ale také i pečou. Domácí sladkosti nabízejí přečetné útulné cukrárny a kavárny. Naprosto neodolatelné jsou halušky somló, připravované z několikera těst či palačinky bývalého proslulého restauratéra Gundela. Dané podnebí i půda jsou příznivé pro pěstování hroznového vína a vinařství. Důstojného partnera k tabuli si v současnosti můžete vybrat mezi značkovými víny oceněnými na mezinárodních soutěžích a pocházejícími ze sklípků 22 maďarských historických vinařských oblastí.

Cenu garantujeme při 2 osobách cestujících spolu a ubytovaných ve dvoulůžkovém pokoji.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:ARCADIA AIR

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích