Gruzie - Treking ve Svanetii *

Destinace:Gruzie \ (informace o oblasti)
Cena zahrnuje:zpáteční letenka Praha - Tbilisi vč. let. tax 10 000 Kč, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, stravování, místní průvodce, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje:vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ‾Cena zahrnuje" ( )
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:• týdenní přechod z horní do dolní Svanetie
• po kavkazských hřbetech kolem ledovců
a pětitisícovek
• noclehy pod střechou pod strážními věžemi
horských vesnic
• tisíc let staré kostelíky střeží poklady
z celé Gruzie
Horní Svanetie má právem pověst nejkrásnější oblasti Kavkazu. Na horská údolí tu z jedné strany shlíží několik pětitisícových vrcholů hlavního kavkazského hřebene a z druhé čtyřtisícový Svanetský hřbet. Na nádherné bohaté horské louky pod ledovci a zasněženými štíty hned tak nezapomenete. V zabydlených údolích tu zůstala zachována středověká architektura horských sídel. Ve věžatých vesnicích se mluví svansky, dlouho tu přežívalo svérázné zvykové právo a krevní msta. Pro svou odlehlost a bojovného ducha Svanetie během historie často sloužila jako úkryt pro církevní relikvie z celé Gruzie. Drobné svanské kostelíky, některé z nich úctyhodného více než tisíciletého stáří, jsou skutečnými pokladnicemi gruzínského sakrálního umění.
Trasu treku tvoří souvislý týdenní přechod Svanetií. Začneme pod nejkrásnějším vrcholem oblasti - Ušbou, stavíme se v hlavním městečku Mestii a přes odlehlé vesnice a hřbety Horní Svanetie přejdeme nakonec až do Svanetie dolní. Spí se v místních horských jednoduchých penzioncích a zavazadla nám od jednoho k druhému poveze terénní auto.
Cestou do hor a z hor navštívíme další místa zapsaná na seznam UNESCO: staré hlavní město Gruzie Mccheta, ruiny skalního města Uplistsikhe a klidné starogruzínské město Kutaisi.

Náročnost programu : každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, Na trase nejsou žádné exponované úseky. Jde se na lehko, těžší zavazadla převáží automobil.
Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:POZNÁNÍ

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích