OKRUH SAHAROU

Destinace:Tunisko \ okruh Saharou (informace o oblasti)
Garance cen:Ceny nabízených zájezdu jsou GARANTOVÁNY, to znamená, že je koupíte u nás za stejné ceny jako u pořádajících cestovních kancelárí.
Fotografie:
Poloha:

Netradiční týden v Tunisku

SAHAROU NA VELBLOUDECH

PROGRAM
1. den: Přílet na Djerbu; kde Vás přivítá zástupce CK . Transfer do hotelu; ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

2. den : Po snídani transfer jeepy do pouště; kde začíná výlet na dromedárech

2. - 6. den Putováni pouští s karavanou. Denní trasa představuje asi 20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára; který zároveň převáží i část nákladu a na kterém podle libosti jede (obvykle každý střídavě jede a kráčí pěšky). Součásti karavany jsou; kromě osedlaných dromedárů; i dromedáři převážející pouze náklady (stany; potraviny; vodu; atd.) Snídaně; obědy a večeře připravují saharští průvodci na ohništi po nomádsku (zvláštní oblibě se těší tradiční nomádský chléb pečený ve žhavých uhlících v písku). Péči o dromedáry mají též na starosti nomádští průvodci. Večery se tráví u táborových ohňů. Noclehy jsou ve spacích pytlích pod nomádskými stany či pod širým nebem (záleží na momentální volbě účastníka). Každý účastník si veze svůj vlastni spací pytel; dromedáři pro každého převážejí navíc matraci potaženou koženkou a 1-2 deky. V zimních měsících nehrozí na Sahaře uštknutí hadem či štírem; neboť mají zimní spánek. Během cesty pouští pečují účastníci o osobni hygienu pomocí hygienických ubrousků; navíc mají možnost se 3. den vykoupat v jezírku s teplou termální vodou o teplotě asi 38 °C.

7. den : Transfer z pouště na ostrov Djerba. Ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

8. den : Snídaně v hotelu. Transfer na letiště k odletu do Prahy. Pokoje musí být uvolněny do 12h00; ale transfer se koná asi 2h30 před odletem. Do té doby mohou účastníci využívat společné prostory hotelu.

Zájezd ve vyhlášeném termínu se uskuteční při minimální účasti 10 osob a maximální účasti 30 osob. Zájezd je možné objednat nejpozději 8.2.2009.

CENA ZAJEZDU : 18.300 Kč

Cena zahrnuje : letenku Praha/Djerba/Praha; letištní a bezpečnostní taxu; palivo; transfery; polopenzi 1. a 7. den v hotelu střední kategorie; plnou penzi během pobytu na poušti; kromě minerální vody; kterou si účastníci zakupují před odjezdem do pouště v Douz (15 litrů minerálky na osobu stojí cca 5 dinárů); pronájem dromedárů; služby saharských průvodců a česky hovořícího průvodce.

Cena nezahrnuje : nápoje; pojištění

- fakultativní cena pojištění 320;- Kč/dosp.os do 79 let; 160;- Kč dítě 2-12 let; přesné podmínky pojištění uvedeny v katalogu nebo na internetových stránkách CK EXIM TOURS a.s.

CO SI VZIT S SEBOU?

- zavazadlo opatřené popruhy; aby se dalo upevnit na hřbet dromedára
- batůžek nebo ledvinku pro osobni doklady; peníze; apod.
- spací pytel
- kapesní baterku s náhradními bateriemi
- kapesní nůž; provaz a provázek (nůž je třeba v letadle přepravovat v zavazadlovém prostoru; přeprava nožů kabině pro cestující je zakázána)
- hygienické ubrousky napuštěné toaletní vodou či mlékem a další základní potřeby pro osobni hygienu; včetně opalovacího krému s UV filtrem
- sluneční brýle s UV filtrem (nedoporučuje se používat luxusní brýle neboť se mohou poškodit při kontaktu s pískem). Během putování Saharou se rovněž nedoporučuje používat kontaktní čočky.
- sportovní oblečení (2 kalhoty; 1 šortky bermudy; 3 trička; 1 bavlněný a 1 vlněny svetr; 1 tepláková souprava na spaní; plavky; 1 větrovku s podšívkou; sportovní obuv; sandále; pokrývku hlavy (v Douz lze před odjezdem zakoupit za cca 6 dinárů dlouhou bavlněnou šálu; jakou používají Tuaregové).
- kvalitní pouzdra na fotografické přístroje a dostatek igelitových sáčků na ochranu přístrojů a vašich osobních věcí před pískem.

- NAS TIP : přibalte si skládací igelitovou kostkovanou tašku se zipem (jaké prodávají Vietnamci); přes noc si v ni uschováte věci; které budete chtít mít po ruce na příští ráno. Večer u táboráku vám určitě přijde vhod váš oblíbený n

Zařízení:

Varianty/Ceny:V současné době žadné nejsou k dispozici. Je to možná proto, že je již po sezóně, nebo se nabízejí jiné hotely. Pokud si ho přesto přejete, pošlete nám svoji poptávku a my Vám poradíme.
Cestovní kancelář:EXIM

Další ze stejné oblasti

Zobrazit 0 zájezdů v této oblasti


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Další foto k zájezdu
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích